حسابداری تجاری اختصاصی و مدیریت هزینه ها، روش های بهینه سازی فرآنیدهای حسابداری
حسابداری تجاری اختصاصی و مدیریت هزینه ها، روش های بهینه سازی فرآنیدهای حسابداری

حسابداری تجاری اختصاصی و مدیریت هزینه ها، روش های بهینه سازی فرآیندهای حسابداری، پول و جهان تجارت، شما را نسبت به اطرافتان روشن‌تر می‌کند. اوضاع مساعد یک تجارت به ساماندهی و فرآیندهای حسابداری و همچنین سیاست‌ها و تصمیمات وابسته است. بدون یک سیستم حسابداری جامع، اداره‌ی شرکت شما پرریسک خواهد بود و ممکن است با کسری نقدینگی، جرایم مالیاتی و قصورات دیگر مواجه شوید. می‌توانید کسب‌وکارتان را با اعمال یک سیستم حسابداری دقیق و مطمئن، سروسامان دهید و در واقع آن را با یک نرم افزار حسابداری قوی رشد دهید. ما در این مطلب به بررسی روش های بهینه سازی فرآیندهای حسابداری خواهیم پرداخت.

حساب‌های تجاری اختصاصی

برای بررسی هزینه‌ها و درآمدها باید حساب بانکی و کارت‌های اعتباری شرکت از حساب‌های شخصی شما کاملاً مجزا باشد. اکثر شرکت‌ها، این کار را انجام می‌دهند؛ با این‌حال ارزش این را دارد که این موضوع را بار دیگر در این وبلاگ یادآور شویم.

مدیریت هزینه‌ها

شما قطعاً باید یک نرم افزار حسابداری برای مدیریت هزینه‌های کارکنان و پرداختی‌هایشان داشته باشید. سیستم شما باید قابلیت ثبت هزینه‎‌ها را داشته باشد. هدف از این کار، ثبت خرج‌ها و پرداختی‌ها است. اگر کارمندانتان به کارت بانکی دسترسی ندارند، نیازمندید که روندی استاندارد برای گزارش هزینه‌ها و درخواست پرداخت داشته باشید.

علاوه بر بررسی پرداختی کارکنان بر اساس هزینه‌ها، شما می‌بایست هزینه‌ها را دسته‌‎بندی کرده تا بتوانید گزارشات را مدیریت کنید و همچنین به ثبت موارد مالیاتی رسیدگی کنید. برای این کار باید دو جدول جدا برای حسابداری تهیه کنید: یکی برای مالیات‌ها و دیگری برای مدیریت حسابداری.

مدیریت حساب‌های پرداختی

بدون داشتن یک سیستم حسابداری جامع برای مدیریت حساب‌های پرداختی، اعتبار تجارت‌تان را به‌خطر می‌اندازید و ممکن است با هزینه‌های غیرضروری دیرکرد یا بهره‌دهی مواجه شوید. تمام صورت حساب‌های‌تان را به‌‎موقع یا زودتر از موعد برای پرداخت‌های زمان دار، پرداخت کنید.

مدیریت حساب‌های دریافتی

مدیریت حساب‌های دریافتی نیازمند نرم افزاری است که سیاست‌ها و فرآیندهایی برای محاسبه هزینه‌های مشتری داشته باشد و روند و انتظارات پرداختی شما را برآورد کند. همچنین می‌توانید فاکتوری صادر کند که دقیق و قابل فهم برای مشتری باشد. سیستم شما باید قابلیت پیگیری پرداختی‌ها را داشته باشد و از حساب‌های قابل پرداخت استفاده کند.

حسابداری را به کارمندان آموزش دهید

تمام کارمندان جدید باید فرآیندهای حسابداری را فرا بگیرند. حسابداران باید تمام مراحل کاری شرکت را بدانند؛ مسئولیت تمام کارهایی که انجام می‌دهند را برعهده گرفته و مانند یک پشتیبان عمل کنند. کارمندان خارج از این مجموعه نیز باید آموزش‌هایی را در این خصوص ببینند تا از انتظارات، براساس پیگیری هزینه‌ها مطلع باشند و زمان و صورت‌های پرداختی را نیز در نظر بگیرند.